Malezja

Dzisiejsza pocztówka przywędrowała do mnie z Malezji od Li Sze ( PC).


Data otrzymania: 01.07.2015 r.
Dystans: 9252 km

Malezja jest jednym z najbogatszych i najnowocześniejszych państw Azji Południowo-Wschodniej. Nie oznacza to jednak, że jest krajem drogim, bardzo zurbanizowanym i nieprzystępnym. Wręcz przeciwnie.
Malezja ma powierzchnię zbliżoną do powierzchni Polski. Położona jest częściowo na Półwyspie Malajskim oraz na wyspie Borneo, którą dzieli wraz z Indonezją i Brunei.
Malezja jest krajem muzułmańskim ze stosunkowo umiarkowanym podejściem do islamu, niestety z wyraźną tendencją do radykalizowania się. Surowe prawo szariatu, które na szczęście dotyczy tylko muzułmańskiej większości kraju, oznacza na przykład karę chłosty za picie piwa w miejscu publicznym, albo za sex pozamałżeński.
Malezja jest krajem wielokulturowym, obok Malajów, rdzennej większości (54%), żyją tu Chińczycy (25%), Hindusi (8%) i parę innych grup etnicznych. Taka mieszanka etniczna plus wpływy europejskie z czasów kolonialnych sprawiają, że Malezja ma do zaoferowania turystom niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kultury.

6 komentarzy:

 1. Do mnie również dzisiaj przywędrowała kartka z Malezji, jednak nie z PC tylko PU! :)
  W Polsce również powinni zaostrzyć kary za picie piwa w miejscu publicznym. Takie jest moje zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna widokówka! Z Malezji mam chyba 2 pocztówki :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio dostalam dosc duzo kartek z Malezji i wszystkie bez stempla :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że obowiązuje tam kara chłosty za publiczne picie piwa. Z Malezji mam chyba z 5 pocztówek, tyle że dwie z nich są takie same ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Od razu widać, że to azjatycka kartka. ;)
  Ja jeszcze nie mam pocztówki z Malezji.

  OdpowiedzUsuń

Litwa - Góra krzyży

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się na Górę krzyży. Góra Krzyży Kryžiu kalnas, to nieduże wzgórze, nieraz nazywane również Górą Zamko...

Copyright © 2014 Palcem po mapie , Blogger