Ustka

Dziś niespodzianka nr 2 od wspaniałej Krysi :)
Krysia wie jak sprawić komuś radość :)
Bardzo dziękuję :)
Ustka

Ustka - nadmorski kurort pełen słońca, tętniący życiem, idealne miejsce na wypoczynek i dobrą zabawę. Miasteczko to ma swoje drugie oblicze - historię, która przemawia do nas przez ludzi, którzy tu niegdyś mieszkali i tworzyli to miasto oraz budynki - dawniejsze centra życia rybackiej osady.
Miasto i gmina w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. Siedziba gminy wiejskiej Ustka.
Ustka jest położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym, uzdrowiskiem z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi.
Według danych z 31 grudnia 2012 r. miasto miało 16 379 mieszkańców.
Od 13 lipca 2003 Ustkę i Słupsk łączy porozumienie zwane Dwumiastem. Oba miasta są połączone komunikacją kolejową i autobusową.Promenada Nadmorska - coraz częściej odwiedzający Ustkę kuracjusze i wczasowicze wymusili niejako na władzach kurortu, zbudowanie wzdłuż plaży ciągu spacerowego. Na ciągnących się na wschód od portu wydmach stworzono w 1875 roku promenadę. Dodatkowo, zgodnie z ówczesną modą, przy trakcie spacerowym musiała grać orkiestra, władze co roku zatrudniały więc zespoły, sprowadzane nawet z Czech. Wkrótce potem powstały wzdłuż traktu ekskluzywne pensjonaty i restauracje. Jednym z miłośników spacerów konnych wzdłuż morza był Otto von Bismarck. Stolik, przy którym wraz z żoną i teściem, zwykł jadać śniadanie stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji na promenadzie, aż do 1945 r.

11 komentarzy:

 1. Przepiękna pocztówka!!! Ustka to wspomnienie mojego dzieciństwa <3.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze miesiąc temu spacerowałam tą promenadą. Ustka jest wspaniała. A tego zielnego znaczka nigdy wcześniej nie widziałam O_o

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita pocztówka!! Uwielbiam takie pocztówki z lotu ptaka!! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam, że kiedyś myślałam, że Ustka to jakieś wielkie miasto - w końcu taki znany kurort. Tymczasem to niewielkie miasteczko. :) Śliczna pocztówka, ogólnie ładne są kartki z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna pocztówka- wakacyjna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna kartka :) Ta ramka dodaje jej uroku!

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż się chce, aby wakacje zaczęły się już jutro :) W końcu taki widok nasuwa różne myśli...
  Nigdy nie byłam w Ustce, ani nigdy nie widziałam tego znaczka po prawej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Seria z tą ramką jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo ładna! i znaczek jest świetny! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne :) zapraszam do siebie http://yourmotivation.crazylife.pl/

  OdpowiedzUsuń

Litwa - Góra krzyży

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się na Górę krzyży. Góra Krzyży Kryžiu kalnas, to nieduże wzgórze, nieraz nazywane również Górą Zamko...

Copyright © 2014 Palcem po mapie , Blogger