Poznań

Dziś pocztówka, którą przywiozłam kilka lat temu z wycieczki do Poznania :)

Poznań
Miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego.

Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce (546,8 tys. mieszkańców) i ósme pod względem powierzchni (262 km²). Poznań wraz z powiatem poznańskim i gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem tworzy aglomerację poznańską zamieszkałą przez ok. 1 mln osób.


Na pocztówce znajduje się Ratusz. Jest to renesansowy budynek stojący na poznańskim Starym Rynku, pełniący niegdyś funkcję ratusza. Z wieży ratuszowej codziennie odgrywany jest hejnał Poznania.

4 komentarze:

  1. Bardzo ładna kartka. Lubię Poznań, to dość ładne miasto, z prześlicznym ratuszem (co można zobaczyć nawet na Twojej pocztówce ;)).

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładna pocztówka. A ja w podstawówce otrzymałem jako nagrodę na koniec roku - model tego ratusza do samodzielnego wykonania:)

    OdpowiedzUsuń

Litwa - Góra krzyży

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się na Górę krzyży. Góra Krzyży Kryžiu kalnas, to nieduże wzgórze, nieraz nazywane również Górą Zamko...

Copyright © 2014 Palcem po mapie , Blogger