Hiszpania - Malaga

Dziś pocztówka, którą otrzymałam od znajomej, która mieszka w hiszpańskiej Maladze :)


Na pocztówce znajduje się Calle Larios  czyli ulica nazwana na cześć Manuel Domingo Larios i Larios.  Jest ona piątą co do najdroższych ulic handlowych w Hiszpanii.
Ulica ta została otwarta w 1891 r. Mierzy 300 metrów długości.

W głębi widoczna jest Katedra w Maladze (hiszp. Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación, Katedra Wcielenia) – renesansowy kościół wMaladze, w Andaluzji, w południowej Hiszpanii. Znajduje się wewnątrz granic, które wyznaczają arabskie mury, tworząc wielki zespół architektoniczny z pobliską Alcazabą i zamkiem Gibralfaro. Została wybudowana w latach 1528-1782 według planów Diego de Siloé. Wnętrze katedry jest również w renesansowym stylu.

8 komentarzy:

 1. Ładny nocny widok. Z Hiszpanii mam niewiele pocztówek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakochałam się w tej pocztówce! Urzekł mnie nie tylko widok, ale również napis :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Hiszpanii mam tylko kilka kartek, ale niezbyt wiele w porównaniu z innymi państwami. Z Malagi mam jedną kartkę z antykwariatu, ale Twoja zdecydowanie bardziej mi się podoba. Jest śliczna:) Lubię nocne widoki, szczególnie na oświetlone miasta, dlatego ta lewa część kartki jest genialna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pocztówka i widok.Oj chciała bym kiedyś odwiedzić te wszystkie miejsca z kartek pocztowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przykuwająca wzrok, bardzo ładna pocztówka. Z Hiszpanii mam kilka kartek, ale większość jest z wybrzeża Costa Brava :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ładna :) uwielbiam nocne widoki :)

  OdpowiedzUsuń

Litwa - Góra krzyży

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się na Górę krzyży. Góra Krzyży Kryžiu kalnas, to nieduże wzgórze, nieraz nazywane również Górą Zamko...

Copyright © 2014 Palcem po mapie , Blogger