USA - pocztówka od Tylera


Kochani, dziś pocztówka, która wywołała na mej twarzy ogromny uśmiech :) Otrzymałam ją od Tylera. Na pewno większość z Was Go zna. A jeżeli nie to napiszcie to Niego :)Filadelfia

Miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i piąte w kraju.

Miasto jest również siedzibą hrabstwa Filadelfia, którego granice pokrywają się z obecnymi granicami miasta. Miasto posiada dwie, używane potocznie, nazwy: Philly i The City of Brotherly Love (Miasto braterskiej miłości). Nazwa miasta pochodzi z greki – "Φιλαδέλφεια" – i oznacza braterską miłość (philos – "kochany, przyjaciel, kochający"; adelphos – "brat").

Będąca ośrodkiem handlowym, edukacyjnym i kulturowym Filadelfia była niegdyś drugim po Londynie miastem w Imperium Brytyjskim i centrum geograficzno-politycznym pierwotnych trzynastu kolonii. Duży wkład w rozwój miasta miała działalność Benjamina Franklina. Powstało tu wiele idei związanych z rewolucją i niepodległością Stanów Zjednoczonych. Było to również największe miasto USA i jego pierwsza stolica, aż do utworzenia Waszyngtonu.4 komentarze:

 1. Pocztówka z najbardziej historycznego miasta w USA i ojczyzny Rocky'ego. Ale widok typowy dla wielu amerykańskich miast - Chinatown.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno także otrzymałam pocztówkę od Tylera :D. Chwilę porozmawialiśmy, wyszło, że mieszkam ze swoim chłopakiem, więc Tyler zapytał o jego imię i również dla niego niedawno wysłał kartkę :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się znaczki, choć kartka zdecydowanie bardziej mnie urzekła. Jest naprawdę świetna! :) Nie otrzymałam jeszcze pocztówki od Tylera, bo nie napisałam do niego, ale jak tylko będę miała nowy adres to pewnie się do niego odezwę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyler - przemiły człowiek, otrzymałam od niego kartkę i wymieniłam kilkanaście wiadomości. Nawet stworzyłam wpis o jego działalności. :) Bardzo ciekawą kartkę otrzymałaś. Mam trochę widokówek z Filadelfii od Amerykanki, którą miałam u siebie na wymianie, a w październiku ja lecę do tego miasta.

  OdpowiedzUsuń

Litwa - Góra krzyży

Kontynuując naszą wycieczkę udajemy się na Górę krzyży. Góra Krzyży Kryžiu kalnas, to nieduże wzgórze, nieraz nazywane również Górą Zamko...

Copyright © 2014 Palcem po mapie , Blogger